logo
TradFi
Kaydol ve 15.000 USDT ödül kazan
Sınırlı süreli teklif sizi bekliyor!

Safe (SAFE) Fiyat Tahmini 2026-2030: Akıllı Cüzdan Token

Anahtar noktalar

Safe fiyat tahminimiz, SAFE'in son vesting yılları tamamlanırken baz senaryoyu 2026 için 0,10$-0,17$ ve 2030'a kadar 0,16$-0,21$ olarak belirlemektedir.

Safe (SAFE), Safe akıllı cüzdan ağının yönetişim tokenidir ve planlanan arzının son kısmı, SafeDAO hazinesinin sekiz yıllık vesting programı tamamlandığında 2030 yılına kadar vest edilecektir. Ekim ortasındaki 0,1289$ kapanışından itibaren, Safe fiyat tahminimiz baz senaryoyu 2026 için 0,10$-0,17$ ve 2030'a kadar 0,16$-0,21$ olarak belirlemektedir.

Safe Foundation, GnosisDAO ve yatırımcı tahsislerinin SAFE vesting programları Nisan ve Temmuz 2026 arasında tamamlandı. Geriye kalan çoğunlukla SafeDAO hazinesidir ve doğru çizgide vest edilirse yılda yaklaşık 43,75 milyon SAFE veya dolaşımdaki arzın %5,59'unu ekler. Hazine tokenleri yalnızca SafeDAO harcama için oy verdiğinde hareket eder ve 2026'daki iki oylama bir yıllık vesting'in %28,3'ü olan 12,4 milyon SAFE'yi onayladı.

Safe (SAFE) Fiyat Tahmini Bir Bakışta

Öğe
Değer
Ekim ortası kapanış
CoinMarketCap'te 0,1289$, bir günde %11,44 artış
50 günlük ve 200 günlük
200 günlük 0,1093$'ın %17,9 üzerinde kapanış
Bir sonraki tarihli katalizör
Hazine Eylül 2030'a kadar vest ediliyor, çekimler DAO oyu gerektirir
2026 baz aralığı
0,10$-0,17$
2027 baz aralığı
0,12$-0,17$
2030 baz aralığı
0,16$-0,21$
Phemex'te
SAFE spot ve perpetual çiftleri listeden çıkarıldı

Safe Kripto Nedir?

Safe, eski adıyla Gnosis Safe, bir işlemin yürütülmesinden önce birkaç sahibin imza atmasını gerektirebilen bir akıllı hesap cüzdanıdır. SAFE, SafeDAO'nun yönetişim tokenidir ve sahipler, Safe'in güvenlik ağı olan Safenet'teki işlemleri doğrulayan blokzincir doğrulayıcılarını desteklemek için stake eder.

SAFE Ekim Ortasında Neden Yükseldi?

SAFE, Ekim 2026 ortasında CoinMarketCap'te 0,1289$'dan kapandı ve 0,1156$'dan tek bir günde %11,44 yükseldi. Bu, 29 Mayıs 2026'dan bu yana en yüksek kapanışıydı ve CoinGecko'nun aynı gün için kapanışı 0,1290$ ile bunun %0,13 yakınındaydı.

CoinMarketCap'in takip ettiği platformlardaki işlem hacmi o gün 13,99 milyon dolara ulaştı, bu bir önceki günün 9,85 katı ve önceki 30 günün ortalamasının 6,58 katıydı.

Safe'den bu yükselişi açıklayan bir duyuru yok. Safe'in blogundaki o tarihe sahip tek yazı Safe Pro fiyatlandırma rehberi ve forumunda yeni bir yazı yoktu.

Ayın başlarında iki tarihli olay gerçekleşti. SafeDAO, Ekim 2026 başlarında Snapshot'ta SEP-56'yı 29,41 milyon SAFE lehine ve aleyhte oy olmadan onayladı ve Safe Labs aynı hafta profesyonel ekipler için Safe Pro'yu başlattı. Her ikisi de yükselişten günler önce gerçekleşti ve Safe'in yayınladığı hiçbir şey bunları fiyatla ilişkilendirmiyor.

SAFE'in Vesting'i Ne Zaman Sona Eriyor?

SAFE'in son planlanan tokenleri, SafeDAO hazinesinin programı Eylül ayında sona erdiğinde ve temel katkıda bulunanların tahsisinin tamamlanması beklendiğinde 2030'da vest edilecek.

Yöntem: Safe'in Ağustos 2022'de forumunda yayınladığı tahsis yazısı, her program Ekim ortası kapanışına kadar doğru çizgi günleriyle sayıldı ve 2026 hazine oylamaları Snapshot'tan alındı.

Bu yazı, Safe Foundation'ın dört yıllık vesting'ini Nisan 2022'den ve GnosisDAO'nunkini Mayıs 2022'den başlatıyor, böylece her ikisi de Mayıs 2026'ya kadar tamamlanmış oldu. Yatırımcıların 80 milyon SAFE'si Temmuz 2022'den itibaren dört yıl boyunca vest edildi ve Temmuz 2026'da tamamlandı.

Temel katkıda bulunanların 150 milyon SAFE'si, yazının 2030'a kadar tamamlanmasını beklediği geriye dönük bir programı takip ediyor. SafeDAO hazinesi başlangıçta 50 milyon SAFE aldı ve Eylül 2022'de SafeDAO'nun başlangıcından itibaren sekiz yıl boyunca diğer 350 milyon SAFE'yi alıyor.

Doğru çizgide bu, Ekim ortası kapanışında yılda yaklaşık 5,64 milyon $ SAFE ediyor. Hazinenin sekiz yılının yarısından biraz fazlası o zamana kadar geçmişti ve yaklaşık 173,3 milyon SAFE vest edilmemiş kaldı. Her iki fiyat verisi de 216,8 milyon SAFE'yi henüz dolaşımda değil olarak sayıyor. Diğer yaklaşık 43,5 milyon temel katkıda bulunan kuyruğuna uyuyor. Bu, gelecek tüm SAFE'nin beşte dördünü hazineye koyuyor.

Vesting bu tokenleri piyasaya sürmez çünkü hazine yalnızca sahiplerin onayladığını öder. SEP-55, Nisan 2026'da 5 milyon SAFE verdi, bunun 4,5 milyonu altı aylık Safenet Beta staking ödülleri içindi. SEP-56, 12 aylık fonlu dönem boyunca Safenet Aegis için yaklaşık 7,4 milyon daha onayladı, bunun yaklaşık 5 milyonu doğrulayıcı ödülleri ve 2,4 milyonu altı Sentinel'e hibe olarak verildi.

Phemex'in kripto vesting ve kilit süreleri rehberi, bu tür programların tokenleri nasıl serbest bıraktığını açıklar.

Bu, SAFE'in arz takvimini bir oylama takvimine dönüştürür. Eylül 2030'a kadar program SAFE'in hazineye ne kadar hızlı ulaştığını belirler ve her Snapshot oyu, bunun ne kadarının satış yapabilecek sahiplere ulaştığına karar verir.

SAFE'in Fiyat Geçmişi Ne Gösteriyor?

CoinMarketCap'in günlük kapanışlarında, SAFE ilk işlem haftasında 25 Nisan 2024'te 2,646$ ile rekor kırdı. CoinMarketCap gün içi yüksekliği 23 Nisan 2024'te 3,793$ olarak belirliyor ve CoinGecko 3,56$ kaydediyor.

Aralık 2024 rallisi, 5 Aralık 2024'te 1,783$ ile yüksek kapanış üretti. Oradan kayış, 24 Haziran 2026'da CoinMarketCap'in tüm zamanların en düşük kapanışı olan 0,07812$'a kadar devam etti, rekorun %97,05 altında.

SAFE 2025'i 0,1381$'dan kapattı ve 21 Ocak 2026'da 2026'nın en yüksek kapanışı olan 0,2085$'ı kaydetti. İkinci bir ralli, 29 Mart 2026'daki 0,09259$'dan 21 Nisan 2026'da 0,1605$'a %73,3 yükseldi ve Haziran düşüşü iki ay sonra geldi.

Ekim ortası kapanış, Haziran düşüşünün %64,95 üzerinde ve 2025 yıl sonu kapanışının %6,66 altında duruyor.

2024 yüksekleri Ekim ortası kapanışın 13,84 ve 20,53 katı, bu nedenle aşağıdaki tahmin aralıkları Ocak 2026 rallisinde duruyor. 18 Aralık 2025'teki 0,1222$'dan %70,7'lik yükselişi, Nisan 2026 rallisinin %73,3'üyle eşleşti ve bu onu aynı ölçekteki en son ilerleme yapıyor.

SAFE Teknik Analiz

Aşağıdaki her okuma, Ekim ortası kapanışa kadar CoinMarketCap'in günlük kapanışlarını kullanıyor, 14 günlük RSI ve standart 12-26-9 MACD ile.

50 Günlük ve 200 Günlük Ortalamalar

SAFE'in 50 günlük ortalaması 13 Haziran 2026'da 200 günlük ortalamasının altına düştü ve bu ölüm kesişi Ekim ortası kapanışında hala geçerliydi, 50 günlük 0,1030$ ve 200 günlük 0,1093$'daydı. Yükseliş, kapanışı 200 günlüğün %17,90 üzerine çıkardı, bu çizginin üzerindeki dördüncü ardışık kapanış.

Phemex'in SMA işlem stratejileri rehberi, her iki ortalamanın günlük kapanışlardan nasıl oluşturulduğunu gösterir.

Destek ve Direnç

Destek, 200 günlük 0,1093$ ve 50 günlük 0,1030$'da başlıyor, altında Haziran 2026 düşüşü 0,07812$ bulunuyor. Direnç, Ekim ortası kapanışın ulaşamadığı seviye olan 29 Mayıs 2026 kapanışı 0,1299$'da başlıyor ve ardından Nisan 2026 yüksekliği 0,1605$ geliyor.

200 günlüğü bir kum çizgisi olarak ele alırsanız, Phemex'in hareketli ortalama ile kripto işlemi rehberi yöntemi kapsar.

RSI ve MACD

14 günlük RSI, Ekim ortası kapanışta 66,03'teydi, bir önceki gün 56,75'ten yükseldi ve aşırı alım piyasasını işaret eden 70 çizgisinin altında kaldı. MACD o kapanışta sinyal çizgisinin üzerine geri geçti, 0,003796'ya karşı 0,004351. Ekim başlangıcından bu yana dördüncü kesişti, bu nedenle sinyal dalgalanıyor ve önemli olması için birkaç kapanışa daha ihtiyacı var.

Safe Fiyat Tahmini 2026

Bu Safe token fiyat tahminindeki her 2026 sınırı, SAFE'in kaydettiği bir CoinMarketCap kapanışı veya 200 günlük ortalamasıdır.

Senaryo
Aralık
Ne olmalı
Ayı
0,07811$-0,1093$
Kapanışlar 200 günlük ortalamanın altına düşer
Baz
0,1092$-0,1605$
Kapanışlar 200 günlüğü korur, Nisan 2026 yüksekliğinin altında
Boğa
0,1604$-0,2086$
Kapanışlar Nisan 2026 yüksekliği 0,1605$'ı geçer

Ayı aralığı Haziran 2026 düşüşünden 200 günlüğe kadar, baz ise 200 günlüğünden Nisan 2026 yüksekliğine kadar uzanıyor. Boğa, buradaki her 2026 aralığının en üstü olan Ocak 2026 yüksek kapanışında duruyor.

200 günlüğü taban olarak baz senaryoya eğiliyoruz. 50 günlük hala altında olduğundan kapanışların bu çizgiyi koruması gerekiyor ve SEP-56'nın doğrulayıcı ödülleri fonlu dönem boyunca her iki haftada bir yaklaşık 192.000 SAFE ödüyor, stake edenlerin satmakta serbest olduğu arz.

SAFE Fiyat Tahmini 2027

2027 için Safe kripto fiyat tahminimiz baz senaryoyu Ekim ortası kapanıştan Nisan 2026 yüksekliğine 0,1288$-0,1605$ olarak belirliyor. SAFE'in ödüller gelmeye devam ederken fonlu dönemin çoğunda Ekim ortası seviyesini korumasını gerektiriyor.

2027 ayı senaryosu 0,07811$-0,1289$'ı kapsıyor ve Haziran 2026 düşüşüne geri uzanıyor. Boğa, Nisan 2026 yüksekliğinden Ocak 2026 yüksek kapanışına 0,1604$-0,2086$ arasında ilerliyor.

SAFE Fiyat Tahmini 2028

2028 için Safe coin fiyat tahmini, bazı 200 günlüğünden Ocak 2026 yüksek kapanışına 0,1092$-0,2086$'ya genişletiyor. Daha uzun bir ufuk, SAFE'e Ocak 2026 rallisini yeniden test etmesi için zaman tanıyor ve 2028 sonuna kadar iki yıldan az hazine vesting'i kalıyor.

2028 ayı senaryosu 0,07811$-0,1093$ arasında ilerliyor. Boğa, Ocak 2026 yüksek kapanışından CoinMarketCap'te 18 Ocak 2026'daki gün içi yüksekliğe 0,2085$-0,2303$ arasında ilerliyor.

Safe Fiyat Tahmini 2030

2030 için baz senaryomuz, Nisan 2026 yüksekliğinden Ocak 2026 yüksek kapanışına 0,1604$-0,2086$ aralığıdır. 2029 bazı da aynı ve her iki yıl da 0,07811$-0,1289$ ayı senaryosunu ve 0,2085$-0,2303$ boğa senaryosunu paylaşıyor.

Bu sayfadaki hiçbir aralık 0,2303$'ın üzerine çıkmıyor. SAFE rekorunu ilk işlem haftasında kırdı ve o zamandan beri ikinci bir döngüyü tamamlamadı, bu nedenle Ocak 2026 gün içi yüksekliğinin üzerindeki fiyat keşfi, serisinin destekleyebileceği bir sayı değil. Hazine Eylül 2030'a kadar vest edilmeye devam ediyor, bu nedenle yeni arz tablodaki son yıla kadar takvimde kalıyor.

Yıl
Baz senaryo
Tam aralık
2026
0,1092$-0,1605$
0,07811$-0,2086$
2027
0,1288$-0,1605$
0,07811$-0,2086$
2028
0,1092$-0,2086$
0,07811$-0,2303$
2029
0,1604$-0,2086$
0,07811$-0,2303$
2030
0,1604$-0,2086$
0,07811$-0,2303$

Ya 2035 ve 2040?

Aşağıdaki her oran Ekim ortası kapanıştan başlıyor ve hiçbiri bir tahmin değil. Yuvarlak 1$ o kapanışın 7,76 katı ve 2035 sonuna kadar yılda %24,9 veya 2040 sonuna kadar yılda %15,5 gerektiriyor.

Aralık 2024 yüksek kapanışı olan 1,783$'a dönüş, kapanışın 13,84 katı, 2035'e kadar yılda %33,0 veya 2040'a kadar %20,3 gerektiriyor.

Nisan 2024 rekor kapanışı 2,646$, 2035'e kadar yılda %38,8 ve 2040'a kadar yılda %23,7 gerektiriyor.

SAFE'i Neyin Daha Yüksek veya Daha Düşük Yönlendirebilir?

  • Bir sonraki hazine oyu bir sonraki arz akışını belirler. SEP-56, fonlu dönem boyunca her iki haftada bir doğrulayıcı ödülleri ve her üç ayda bir Sentinel hibeleri ödüyor ve bir sonraki harcama teklifi bunlardan sonra ne geleceğine karar veriyor.

  • SEP-56, Safenet Aegis'e 2026 sonuna kadar Sentinel'lere ödenen kontrol başına 0,40 USDC ücretten aylık en az 30.000$ gelir hedefi veriyor. DAO'nun bu ücretten payı %0'dan başlıyor, bu nedenle daha sonraki bir oylama ücret anahtarını açmadıkça gelirin hiçbiri SafeDAO'ya ulaşmıyor.

  • Stake edenler Eylül 2026 ortasına kadar Safenet'te 76,89 milyon SAFE tutuyordu, Haziran sonundaki 54,8 milyondan yükseldi. Bu, dolaşımdaki arzın %9,82'si doğrulayıcılara stake edilmiş.

  • Safe, Q2 2026 üç aylık raporuna göre Q2 2026'da yaklaşık 130 milyon işlem ve toplamda 63,4 milyon Safe hesabı ile rekor kıran çeyreğini yaşadı. Bu ölçekteki cüzdan aktivitesi, ücretler ona ulaşana kadar token için hiçbir şey kazandırmıyor.

SAFE'e Yatırım Yapmanın Riskleri Nelerdir?

  • Ekim 2026 başlarında erken bir yatırımcı, Safe'in forumunda Safe Ecosystem Foundation hakkında İsviçre'nin vakıflar için denetim otoritesine şikayette bulunduğunu söyleyen açık bir mektup yayınladı. Mektup yenilenmiş bir vakıf kurulu istiyor ve hazine oylarını yönlendiren organdaki bir anlaşmazlık, SAFE'in arzını belirleyen kararları geciktirebilir veya yeniden şekillendirebilir.

  • SEP-56, Safenet'in doğrulayıcı setini başka 12 ay boyunca izinli tutuyor ve teklif bu merkezileşmeyi kendi eksileri arasında listeliyor. Altı isimli operatör doğrulayıcıları çalıştırıyor, her birinin minimum 3,5 milyon SAFE stake'i var.

  • Safehold, NYSE'de SAFE sembolü altında işlem görüyor ve Safecoin ile SafeMoon benzer isimlere sahip ilgisiz tokenler. Aşağıdaki adımlarda sözleşme kontrolünü atlayan bir alıcı yanlış varlığı tutabilir.

Safe Kripto İyi Bir Yatırım mı?

Safe kripto, Safenet ücretlerinin hazine son tokenlerini 2030'da vest etmeden önce SAFE sahiplerine ulaşmaya başlayacağına dair bir bahis ve Ekim 2026 ortasına kadar olan kayıtlarda bu henüz gerçekleşmedi.

Cüzdan Q2 2026'da bir kullanım rekoru kırdı, token 2024 yüksekliklerinin küçük bir kısmında işlem görürken. SAFE'i vesting takviminden daha fazlası olarak ele almadan önce SafeDAO'nun bir ücret payını açmasını ve Safenet'in aylık 30.000$ gelir hedefini temizlemesini isteriz.

Safe'e Maruziyet Nasıl Elde Edilir?

Phemex SAFE çiftlerini listeden çıkardı, bu nedenle ne SAFE spot ne de SAFE perpetual Phemex'te işlem görüyor. Halihazırda SAFE sahibi olan sahipler dört adımda ağa katılır.

  1. Sahip olduğunuz tokenin Ethereum üzerinde 0x5afe3855358e112b5647b952709e6165e1c1eeee sözleşmesinde SAFE olduğunu kontrol edin, bu adres CoinMarketCap ve CoinGecko'nun her ikisinin de listelediği adrestir.

  2. SAFE'i kontrol ettiğiniz bir self-custody cüzdanında tutun, çünkü staking ve oylama her ikisi de sahibin kendi adresinden çalışır.

  3. Fonlu dönem boyunca DAO tarafından finanse edilen ödülleri paylaşmak için Safenet'in altı doğrulayıcısından birine stake edin.

  4. Her hazine çekiminin karar verildiği Snapshot'ta SafeDAO tekliflerine oy verin.

Phemex'in kripto vadeli işlemleri daha geniş piyasada hareket etmek isteyen işlemciler için açık kalıyor. Vadeli işlemler kaldıraç kullanır ve kaldıraçlı bir pozisyon, kayıplar marjine ulaşırsa otomatik olarak kapatılır.

Sıkça Sorulan Sorular

2026 için Safe coin kripto fiyat tahmini nedir?

SAFE için 2026 baz senaryomuz, 200 günlük ortalamasından Nisan 2026 yüksek kapanışına 0,1092$-0,1605$'dır. Ayı senaryosu Haziran 2026 düşüşünde 0,07811$'a ulaşır ve boğa senaryosu Ekim 2026 ortası kapanışına karşı Ocak 2026 yüksekliğinde 0,2086$'a kadar uzanır.

2030 için Safe fiyat tahmini nedir?

2030'a kadar baz senaryomuz, Nisan ve Ocak 2026 yüksek kapanışları arasında 0,1604$-0,2086$'dır. Ayı senaryosu 0,07811$-0,1289$'ı kapsar ve boğa senaryosu SAFE'in 2022 vesting programının sona erdiği yılda Ocak 2026 gün içi yüksekliği 0,2303$'da zirve yapar.

Safe coin yasal mı?

Evet. Safe, Q2 2026'da yaklaşık 130 milyon işlem gerçekleştiren çalışan bir akıllı hesap cüzdanıdır ve SAFE sahipleri Snapshot oylamaları aracılığıyla DAO'sunu yönlendirir. Açık sorular yönetişimle ilgili, Ekim 2026 başlarında bir yatırımcının kamuya açıkladığı vakıf hakkında bir şikayet dahil.

Safe coin iyi bir yatırım mı?

Ekim 2026 ortasına kadar olan kayıtlarda, SAFE kullanımından çok vesting takvimi üzerinde işlem görüyor. Hazine tokenleri Eylül 2030'a kadar vest ediliyor ve yalnızca DAO oyu ile hareket ediyor ve Safenet ücretleri bir oylama ücret payını açana kadar sahiplere ulaşmıyor.

SAFE boğa mı ayı mı?

Karışık. Ekim 2026 ortası kapanışında SAFE, 200 günlük ortalaması 0,1093$'ın %17,9 üzerinde duruyordu, ancak 50 günlük 0,1030$ Haziran 2026'daki bir ölüm kesişinden sonra 200 günlüğün altında kaldı.

Sonuç

Dört yıl daha SAFE'in seyreltmesi bir oylama sorusu. Hazine, SafeDAO oyu olmadan kalan tahsisinden bir token harcayamaz, bu nedenle Snapshot'taki bir sonraki teklif bir işlemciye SAFE'in arzı hakkında herhangi bir kilit açma grafiğinden daha fazlasını söyler. Fiyat testi daha basit ve 200 günlüğü 0,1093$'da tutan kapanışlarla başlıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal tavsiye niteliği taşımaz. Kripto para ticari önemli riskler içerir. Yatırım kararları almadan önce her zaman kendi araştırmanızı yapın.

Kaydol ve 15000 USDT al
Feragatname
This content provided on this page is for informational purposes only and does not constitute investment advice, without representation or warranty of any kind. It should not be construed as financial, legal or other professional advice, nor is it intended to recommend the purchase of any specific product or service. You should seek your own advice from appropriate professional advisors. Products mentioned in this article may not be available in your region. Digital asset prices can be volatile. The value of your investment may go down or up and you may not get back the amount invested. For further information, please refer to our Kullanım Şartları and Risk Açıklamalarımızı

İlgili makaleler

Solana Alpenglow Nedir? Konsensüs Yükseltmesi SOL ve Blokzincir Piyasasını Nasıl Etkileyebilir?

Solana Alpenglow Nedir? Konsensüs Yükseltmesi SOL ve Blokzincir Piyasasını Nasıl Etkileyebilir?

Piyasa Analizleri
2026-10-14
Güney Kore'nin Tokenize Menkul Kıymetler Planı: Avalanche ve AVAX İçin Anlamı

Güney Kore'nin Tokenize Menkul Kıymetler Planı: Avalanche ve AVAX İçin Anlamı

Piyasa Analizleri
2026-10-14
Pump.fun vs Bonk.fun: Hangi Memecoin Lansman Platformu Daha İyi?

Pump.fun vs Bonk.fun: Hangi Memecoin Lansman Platformu Daha İyi?

Piyasa Analizleri
2026-10-14
Reserve Rights (RSR) Fiyat Tahmini 2026-2030: Genel Bakış

Reserve Rights (RSR) Fiyat Tahmini 2026-2030: Genel Bakış

Piyasa Analizleri
2026-10-14
Bonk (BONK) Fiyat Tahmini 2026-2030: Solana Meme Coin

Bonk (BONK) Fiyat Tahmini 2026-2030: Solana Meme Coin

Piyasa Analizleri
2026-10-14
BLUR Fiyat Tahmini: Kasım 2026 Frontend Kapanışının Token İçin Anlamı

BLUR Fiyat Tahmini: Kasım 2026 Frontend Kapanışının Token İçin Anlamı

Piyasa Analizleri
2026-10-13